Utenfor drivhuset har jeg en hvit benk. Her pleier jeg å sitte med kaffekoppen, for å tenke, slappe av og ikke minst nyte utsikten.
Det er ikke så mye som blomstrer enda, men
her er altså utsikten fra min hvite benk.
Dillpionen - måtte få støtte i vinden!
I dette bedet er det mest akeleier og de kommer nå i fullfart. Snart er det et flott fargespill her.
Her vil det komme både roser og Martagon lilje. En flott akeleiefrøstjerne er også snart på tur.
Denne kvilebenken har jeg fått av min far for noen år siden. Sitter jeg her så har jeg en helt annen utsikt i hagen. Kan benyttes til så mangt egentlig!
Her vil det snart bli blomstring av Sara Bernhardt, den står i midten av den hvite klatre bua, som jeg har sådd erteblomster rundt.
Det er koselig å gå hagetur på kvelden nå og stadig flere kommer i blomst. Det hjalp virkelig med varmen vi fikk.
Nå holder jeg på å sette opp ønskeliste til Elis planteliste. Det er altfor mange planter som har dødd for meg i vinter, så jeg må kjøpe meg noen nye.
Lista kommer når den er klar!
Kommentarer
Du kan få storkenebfrø av meg litt senere på sommeren hvis du er intressert.